stowarzyszenie kultury chrześcijańskiej

Tysiące róż dla św. Rity

Znamy wielu świętych, którzy są szczególnie bliscy sercom Polaków. Do tego grona na pewno możemy zaliczyć św. Ritę z Cascii – orędowniczkę w sprawach trudnych i beznadziejnych. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi wystartowało z kampanią, w ramach której wierni z całego kraju mogą ofiarować św. Ricie tysiące czerwonych róż.

 

W ramach akcji organizowanej przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa, wierni z całej Polski mogą zdecydować, ile róż w ich imieniu przedstawiciele Stowarzyszenia zawiozą do Sanktuarium św. Rity we włoskiej Cascii.

Ponadto każdy uczestnik akcji Twoja róża u św. Rity z Casciima możliwość przekazania każdej swojej sprawy, z którą chce się zwrócić do św. Rity. Wszystkie już 22 maja 2019 zostaną przekazane opiekunomsanktuarium. Ponadto tego dnia zostanie odmówiona koronka do św. Rity za wszystkich uczestników tej kampanii.

Na każdego czciciela św. Rity czeka też film Święta Rita – święta od spraw trudnych i beznadziejnych.Więcej o szczegółach tej niezwykłej kampanii można przeczytać na stronie internetowej PiotrSkarga.pl.