inne

Znasz 7 słów Pana Jezusa wypowiedzianych z Krzyża?

W ewangeliach zapisanych zostało siedem wypowiedzi Pana Jezusa wypowiedzianych przez Zbawiciela na Krzyżu. Dzięki publikacji Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, można się wgłębić w tajemnicę Męki Pańskiej i lepiej odczytać znaczenie słów, które nam pozostawił. A mają one ogromną teologiczną wymowę.

Jest wiele nauk Pana Jezusa, które dokumentuje Ewangelia. Są jednak słowa, które, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, warto przypominać i rozważać. Kryje się w nich bowiem niezwykłą głębia.

O tym czym jest 7 słów Chrystusa wypowiedzianych z Krzyża opowiada broszura wydana nakładem SKCH. Publikacja ta – podobnie jak inne firmowane przez Stowarzyszenie Ks. Skargi – zyskała wyjątkową oprawę.

Co to za słowa?

To, precyzując, siedem wypowiedzi Pana Jezusa, które padły z wysokości Krzyża. Co takiego chciał w ostatnich chwilach ziemskiego życia przekazać nam Pan Jezus? Opowiada o tym książeczka SKCH, która też przypomina tradycyjne nabożeństwo rozważania ostatnich słów Chrystusa, sięgające XII wieku. Książeczkę można zamawiać w SKCH – numer 12 423 44 23.

W książeczce są informacje o historii nabożeństwa Siedmiu ostatnich słów Jezusa i dlaczego tak ważne jest rozważanie Męki Pańskiej. Na rozważanie każdego z ostatnich słów Jezusa składają się cytaty z Pisma Świętego (słowa Pana Jezusa z Krzyża), duchowe refleksje, przykłady z żywotów świętych, pytania do osobistych rozważań. Całość została wydana w bardzo ładnej formie.

To ważne, że w są takie inicjatywy, jak ta publikacja od SKCH. Dla wiernych niech przypomnieniem będą tu słowa jakie Pan Jezus przekazał Siostrze Faustynie: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej Męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych Ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość”

Tagged , , , , , ,